آموزش HTML

آنچه که قبل از یادگیری HTML لازم است بدانید:

برای شروع کار با HTML شما به چیزهایی نیاز دارید که در لیست زیر آمده است:

  1. شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید. در ویندوز شما می توانید از برنامه Notepad استفاده کنید. از هر نرم افزار ویرایش متن دیگری استفاده کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار WordPad که در ویندوز وجود دارد و نرم افزارهایی مانند Microsoft Office Word و امثال آن برای نوشتن کدهای HTML مناسب نیستند چون در هنگام ذخیره کردن متن این نرم افزارها کدهایی را به آن اضافه می کنند.
    نرم افزار Notepad را می توانید از طریق منوی استارت در قسمت Accessories پیدا کنید یا از طریق فرمان Run با تایپ notepad در کادر Open و فشار دادن دکمه Enter.
  2. شما به یک مرورگر وب به انتخاب خود نیاز دارید. می توانید از Microsoft Internet Explorer استفاده کنید که با ویندوز نصب می شود یا از Opera, Mozilla Firefox و نرم افزارهای مشابه که اغلب به صورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارند.
    بهتر است صفحاتی را که می نویسید با چند مرورگر آزمایش کنید. زیرا در HTML قسمتهایی وجود دارد که مختص به یک مرورگر خاص است و با سایر مرورگرها کار نمی کند.
  3. شما به جایی برای ذخیره کردن متن خود دارید که می تواند جایی روی هارد دیسک شما، یک فلاپی دیسک یا یک سرور باشد. البته شما برای استفاده از HTML نیاز ندارید حتماً به اینترنت متصل باشید، شما می توانید با استفاده از یک مرورگر وب در کامپیوتر خود از HTML استفاده کنید.
    برای ذخیره کردن فایلی که با Notepad نوشته اید کافی است از منوی File گزینه Save As را انتخاب کرده و مسیری را برای ذخیره فایل انتخاب کنید و در کادر File Name در پایین پنجره Save As نام فایل را با پسوند html بنویسید. در آخر هم دکمه Save را کلیک کنید.

نظرات بازدید کنندگان
ساعت: 17:16 - تاریخ: 1386 نویسنده : دانیال گٌردی
چطور می توانم در وب سایت خود ویدیو و دیتا بارگزاری کنم؟
خواهش مند هستم مرا حتما راهنمایی کنید.
 
ساعت: 00:03 - تاریخ: 17 مهر 1386 نویسنده :
با سلام
برای آنکه بتوانم طراحی صفحات وب را آغاز کنم از کجا باید شروع کنم و چه جور بتوانم
به حد حرفه ای برسم.
لطفا مرا راهنمایی فرمایید.
با سپاس فراوان
 
ساعت: 09:58 - تاریخ: 14 مهر 1386 نویسنده : ese
تغير اتي كه دادي با مطالب جديدي كه نوشتي خيلي باحال ومثل هميشه  عالي بود
 
ساعت: 09:39 - تاریخ: 11 مهر 1386 نویسنده : حسن ملكي
    واقعا سایت خوب و مفیدی را طراحی کرده اید . خدا خیرتان دهد . با تشکر