آموزش جاوا اسکرپت

جاوا اسکرپت یک زبان اسکرپت نویسی تحت وب است که برای افزایش پویایی صفحات HTML استفاده می شود. از این زبان می توان برای ارزیابی اعتبار فرمهای HTML قبل از ارسال به سرور، شناسایی مرورگر کاربران، ایجاد انواع منو ها و بسیاری کارهای دیگر استفاده کرد.

نکته : باید توجه داشت که جاوا اسکرپت یک زبان طرف کاربر (Client Side) است توسط کامپیوتر شخصی کاربر تفسیر می شود. کدهای مربوط به جاوا اسکرپت توسط کاربر نهایی قابل مشاهده هستند پس توصیه می شود از آن برای مقاصد مهم نظیر اتصال به دیتابیس استفاده نشود.

می توان کدهای جاوا اسکرپت را به صورت تعبیه شده در صفحات HTML استفاده کرد و یا کدهای جاوا اسکرپت را در یک فایل جداگانه با پسوند js. ذخیره کرد ولی در هر صورت یان فایلها هم باید توسط یک صفحه HTML فراخوانی شده و نتیجه آنها در صفحات HTML نمایان خواهد شد.

بهتر است قبل از شروع به یادگیری جاوا اسکرپت با HTML و CSS آشنایی داشته باشد تا بتوانید به خوبی از قابلیتهای جاوا اسکرپت استفاده کنید. برای یادگیری زبانهای ذکر شده می توانید از پیوندهای زیر استفاده کنید :

برای آزمایش کردن اسکرپتهایی که می نویسید باید از مرورگری استفاده کنید که از جاوا اسکرپت پشتیبانی می کند. قابل ذکر است که تقریباً همه مرورگرهای جدید از جاوا اسکرپت پشتیبانی می کنند از جمله این مرورگرها می توان به اینترنت اکسپلورر (IE) که در ویندوز به صورت پیش فرض نصب می شود، فایر فوکس (Firefox) و اپرا (Opera) اشاره کرد. به خاطر داشته باشید که نسخه های قبل از نسخه 4.0 اینترنت اکسپلورر و Netscape از جاوا اسکرپت پشتیبانی نمی کنند.


نظرات بازدید کنندگان
ساعت: 11:31 - تاریخ: 21 دی 1386 نویسنده : حسين
لطفا آموزش php ارائه شود . اگر ممكن است كدهاي sql به همراه توضيح كاربرد آن نوشته شود .
 
ساعت: 00:36 - تاریخ: 21 دی 1386 نویسنده : ...>>SIML<<..
سلام خدمت همه.
من خودم با کتاب JavaScript in 24 Hours (مایکل ماینکر) + یک PDF شروع کردم.از نظر من که خیلی زبان جالب و ساده ای و جالب ترین قسمتش اینه که Debugger برنامه خودتون هستید.فکر میکنم که خیلی بیشتر میشه دربارش صحبت کرد.مخصوصا در این وب.
 
ساعت: 08:34 - تاریخ: 1386 نویسنده : m1
خیلی از شما متشکرم خیلی کامل و جامع بود

اگه میشه آموزش کامل توابع جاوا اسکریپت را بگذارید
 
ساعت: 13:48 - تاریخ: 1386 نویسنده : lm
سلام از آموزش جامعتون ممنونم لطفا کمی در قسمت جاوا بیشتر مطالب را عنوان کنید
 
ساعت: 17:18 - تاریخ: 1386 نویسنده : amir haghighi
به نام خداوند هستی بخش::
سایتتون جذاب و کامل هست.ولی بخش جاوا اسکریپت شما ناقص هستش و باید تقویت بشه.اگه فرصت دارین این قسمت رو هم تقویت کنید.میتونید از سایت زیر کمک بگیرید.
http://w3schools.com
 
ساعت: 12:07 - تاریخ: 1386 نویسنده : امید
سلام لطفا آموزش جاوا اسکرپت را حرفه ای تر کنید . کمی گنگ توضیح داده شده .
خسته نباشید ممنون
 
ساعت: 22:25 - تاریخ: 19 مهر 1386 نویسنده : یاسین
سلام , ممنون
 
ساعت: 13:46 - تاریخ: 16 مهر 1386 نویسنده : پروین
خیلی ناجور توضیح داده شده بود
 
ساعت: 10:51 - تاریخ: 14 مهر 1386 نویسنده : ese
در مورد phpهم مطلب روي سايت قرار دهيد