آموزش نحوه ساختن چک باکس برای استفاده در فرمهای html

چک باکس (checkbox)

برای ساختن چک باکس هم باید از تگ <input> استفاده کنیم. برای این کار باید از checkbox به عنوان مقدار شناسه type استفاده کنیم. در اینجا یک نمونه از کدی که برای ساختن چک باکس آورده شده است:

<input name="someNeme" type="checkbox" value="مقدار مورد نظر">

در اینجا می توانید چک باکس ایجاد شده را مشاهده کنید:

در اینجا به توضیح برخی از شناسه هایی که برای چک باکس به کار می روند می پردازیم. به خاطر داشته باشید که همه این شناسه ها باید در تگ <input> به کار روند.

 • type :
  برای اینکه چک باکس متنی ایجاد کنیم باید مقدار این شناسه را checkbox قرار دهیم.
 • name :
  این شناسه برای اختصاص یک نام برای ورودی مربوطه استفاده می شود.
 • value :
  این شناسه در مورد در مورد چک باکس مقداری است که در صورت انتخاب شدن این دکمه باید به صفحه action انتقال داده شود. استفاده از این شناسه در مورد چک باکس و دکمه های رادیو ضروری است.
 • "checked="checked :
  این شناسه فقط برای چک باکس و دکمه های رادیو مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود تا در هنگام باز شدن صفحه این دکمه ها به صورت انتخاب شده نمایش داده شوند.
 • "disabled="disabled :
  از این شناسه برای غیر فعال چک باکس استفاده می شود. به صورتی که کاربر نمی تواند دکمه مربوطه را انتخاب کند یا آنرا به صورت انتخاب نشده در آورد. مقادیر مربوط به فیلدهایی که به صورت disabled هستند با ارسال فرم به سرور ارسال نمی شوند.

برای مشاهده چک باکس در حالت غیر فعال (disabled) حالت مورد نظر خود را در مثال زیر انتخاب کنید و نتیجه را در چک باکس زیر مشاهده کنید:

حالت مورد نظر شما :  

چک باکس نمونه :

private driver windhoek


نظرات بازدید کنندگان
نویسنده : یاسر
@RaZ0r
در صورتی که برای input شناسه "checked="checked قرار داده بشه اون فیلد به صورت پیش فرض چک خورده نمایش داده میشه و مقداری که به شناسه value اختصاص داده شده برای اون فیلد (در صورتی که تا سابمیت شدن فرم چک خورده باقی بمونه) به سرور فرستاده میشه!
 
نویسنده : RaZ0r
میشه مقداری واسه چک باکس تعریف کرد که تیک خورده باشد؟؟؟
 
نویسنده : حامد
خيلي خفنيد اباب ايول
 
نویسنده : mohsen
no bad
 
نویسنده : آنا از کانادا
Merci : man az inja montreal daram az sitetoon estefade mikonam ! Merci Merci merci
 
نویسنده : حامد
عالی