شناسه های مورد استفاده در تگ body

وقتی که شما یک صفحه HTML می نویسید می توانید چیزهای زیادی را در آن با اضافه کردن شناسه هایی به تگ <BODY> تغییر داد. تگ زیر را در نظر بگیرید:

<body bgcolor="green" text="blue" link="yellow" alink="red" vlink="white" background="image.gif">

شما می توانید به هر تعداد از این شناسه ها که خواستید به این تگ اضافه کنید. اگر از شناسه ای استفاده نکنید این گزینه مطابق پیش فرض مرورگر تنظیم می شود. در زیر توضیحی برای هر کدام از شناسه های تگ BODY آورده شده است. البته در مورد هر کدام از آنها به طور کامل در درسهای بعد توضیح خواهیم داد:

"bgcolor="color

این شناسه رنگ زمینه صفحه شما را تغییر می دهد. شما می توانید آنرا به هر رنگی که دوست دارید تغییر دهید. فقط به جای « رنگ » در فرمان بالا اسم رنگی را که می خواهید یا معادل هگزا دسیمال آنرا قرار دهید. برای دیدن لیست رنگها به صورت هگزا دسیمال به سر فصل این بحث بروید. گزینه پیش فرض این ویژگی معمولاً سفید یا خاکستری است.

"text="color

این شناسه رنگ متنی را که در پنجره مرورگر به نمایش در می آید تعیین می کند. شما می توانید آنرا به هر رنگی که دوست دارید تغییر دهید. فقط به جای « رنگ » در فرمان بالا اسم رنگی را که می خواهید یا معادل هگزا دسیمال آنرا قرار دهید. برای دیدن لیست رنگها به صورت هگزا دسیمال اینجا را کلیک کنید. گزینه پیش فرض این ویژگی مشکی است.

"link="color

این شناسه رنگ تمام لینکهای باز نشده در صفحه را تغییر می دهد. شما می توانید آنرا به هر رنگی که دوست دارید تغییر دهید. فقط به جای « رنگ » در فرمان بالا اسم رنگی را که می خواهید یا معادل هگزا دسیمال آنرا قرار دهید. برای دیدن لیست رنگها به صورت هگزا دسیمال اینجا را کلیک کنید. گزینه پیش فرض برای لینکهای باز نشده معمولاً آبی است.

"alink="color

این شناسه رنگ لینکهای فعال را در صفحه شما تعیین می کند. این لینکها آنهایی هستند که به وسیله کاربر بر روی آنها کلیک شده است. شما می توانید آنرا به هر رنگی که دوست دارید تغییر دهید. فقط به جای « رنگ » در فرمان بالا اسم رنگی را که می خواهید یا معادل هگزا دسیمال آنرا قرار دهید. برای دیدن لیست رنگها به صورت هگزا دسیمال اینجا را کلیک کنید.

"vlink="color

این شناسه رنگ لینکهای باز شده را در صفحه تعیین می کند. شما می توانید آنرا به هر رنگی که دوست دارید تغییر دهید. فقط به جای « رنگ » در فرمان بالا اسم رنگی را که می خواهید یا معادل هگزا دسیمال آنرا قرار دهید. برای دیدن لیست رنگها به صورت هگزا دسیمال اینجا را کلیک کنید. گزینه پیش فرض این ویژگی بنفش است.

"background="image.gif

این شناسه یک عکس را به عنوان زمینه برای صفحه شما قرار می دهد. اگر شما از این شناسه استفاده کنید تصویر زمینه ای که انتخاب کرده اید جایگزین هر رنگی که به عنوان زمینه انتخاب کرده بودید می شود. اگر از این شناسه استفاده نکنید مرورگر از رنگی که به عنوان زمینه انتخاب کرده اید استفاده می کند و در صورت عدم انتخاب رنگ از رنگ پیش فرض خود استفاده می کند.


نظرات بازدید کنندگان
نویسنده : سميه
hamishe doatoon mikonam
 
نویسنده :
vahshatnak aalie
 
نویسنده : Amir
سلام دوست من . اميدوارم هر جا كه هستي سالم تندرست و موفق باشي . از اطلاعات با ارزشي كه در اختيار من و ديگران مي گذاريد . واقعا سپاس گذارم . اميدوارم نتيجه تفكر و عمل مثبت رو هر چه زودتر ببيني . خدانگهدار
 
نویسنده : yalda
ممنون از آموزشهاي عالي و كاربردي تون. خسته نباشيد
 
نویسنده : sadeq jan
با تشکر از زحمات شما
سایتتون واقعا جالبه . خدا حافظ
 
نویسنده : vahid
<h1>yashsen<h1/>
 
نویسنده : میثم
ممون از آموزش پرکاربرد و جالب
 
نویسنده : شهداد
سلام می کنم به شما دوست عزیز سایت بسیار عالی دارید انشاالله بهتر هم می شود
می خواستم بپرسم که در این سایت برای متن چشمک زن از <blink> استفاده شده ولی هر چه از این استفاده می کنم  متنم چشمک زن نمیشود باید چه کار کنم لطفا کمکم کنید.
                                                                   متشکرم
 
نویسنده : صادق
عزیزجان خقیقت اینه که من یه دوره ی طراحی سایت دیدم،
ولی مطالب تو خیلی کامل تره،
جا داشت یه دست مریزا بگم
 
نویسنده : گلزاری
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما:

ممنون از این که در مورد وب سایت به زبان html به این خوبی صحبت کردید.
فقط اگه ممکن در مورد فضا یا domin هم اطلاعاتی در اختیار ما قرار داده.
 
نویسنده : مرضیه کریمیان
سلام . سایتتون جالبه و اطلاعات خوبی درباره html و java دادید .خیلی ممنون .من که استفاده کردم.
 
نویسنده : admin
برای اینکه خواص مورد نظر شما بر روی همه body اثر نداشته باشد و فقط برای عناصر مورد نظر شما به کار گرفته شوند بای این خواص را با استفاده از استایل و CSS برای عناصر مورد نظر تعریف کنید.
 
نویسنده : ensi
یه سوال داشتم: ا این کد که اینجاست کل bdy که من از قبل هم نوشتم تغییر میکنه .چطور میشه کاری کرد که کل آن تغییر نکنه تنها قسمتی از آن تغغیر کنه؟!!!!!