کادر کلمه عبور و فیلدهای مخفی در طراحی فرمهای HTML

کادر کلمه عبور (Password)

احتمالاً تا به حال به سایتی برخورد کرده اید که برای ورود به آن نیاز به کلمه عبور داشته باشید. شما مسلماً تمایل ندارید وقتی کلمه عبور خود را وارد می کنید کلمه عبور شما نمایش داده شود و دیگران قادر به مشاهده آن باشند. به همین دلیل معمولاً سایتها برای اینکه کلمه عبور کاربران در هنگام پر کردن فرم نمایش داده نشود از نوعی کادر ورودی استفاده می کنند که کاملاً شبیه کادری است که برای وارد کردن متن استفاده می شود (Text Box) با این تفاوت که به جای نمایش کاراکترهای کلمه عبور به جای هر کاراکتر از یک نقطه یا ستاره (بستگی به مرورگر دارد) نمایش می دهد.

برای ساختن کادر کلمه عبور می توانید از کد زیر استفاده کنید:

<input type="password" name="someName" size="30">

کادر به دست آمده مانند زیر است. می توانید متنی را در آن بنویسید و نتیجه را مشاهده کنید:

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید ما از شناسه "size="30 برای این کادر استفاده کردیم. تقریباً همه شناسه هایی که برای کادرهای متنی استفاده می شوند در مورد کادر کلمه عبور هم قابل استفاده هستند. برای مشاهده این شناسه ها می توانید لینک زیر را کلیک کنید:
آموزش نحوه ساخت کادرهای متنی یک سطری. (لینک در صفحه جدید باز می شود)


فیلدهای مخفی (Hidden Fields)

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید قسمتی از اطلاعات به همراه فرم ارسال شوند ولی کاربر آنها را مشاهده نکند و نیازی نباشد آنها را وارد کند. برای این کار می توانید از فیلدهای مخفی استفاده کنید. کد زیر مربوط به یک فیلد مخفی است:

<input type="hidden" name="FieldName" value="اطلاعات مورد نظر شما" >

در کد بالا شما می توانید مقدار مورد نظر خود را در قالب شناسه value به صفحه action ارسال کنید بدون اینکه در صفحه نمایش داده شود.


نظرات بازدید کنندگان
نویسنده : علی
درود بر مرد ایرانی سخاوتمند
کارتدرسته رفیق دلم می خواست چهره این مرد بزرگ رو ببینم. راستی تاحالا کسی بهت گفته چقدر در آموزش استاد هستی.؟
اگه نگفته من می گم فوق العاده ای .
 
نویسنده : محمدرضا
با سلام
میخواستم ببینم میتونید منو در رابطه با طراحی و یا چگونگی ایجاد فرمهای ورود اطلاعات (مشخصات مورد نظر) در وب راهنمایی کنید
متشکرم
 
نویسنده : پژمان
سلام من میخواستم بدونم چطور میشه ایمیلها رو که وارد میکنن و روی کلید مثلا عضویت در خبرنامه کلیک میکنن ایمیل به دست من برسه؟
 
نویسنده : مهدی سجادی
جالب است عالی است من سوال مثل دوست قبلی داشتم از تون خیلی ممنونم
 
نویسنده : اميرحسين
سلام
سايت خيلي خوب و جالب و پرمحتوايي دارين
ازتون ممنونم
يه سوال دارم اگه جوابشو بهم بدين خيلي خيلي متشكرميشم
من ميخواستم ببينم ايا راهي هست كه وقتي پسوردي رو وارد ميكنيم به جاي شكل دايره يه شكل ديگه اي كه خودمون تعيين ميكنيم و بهمون بده
اگه بلدين خيلي ممنون ميشم كه بفرستين برام